Yhteystiedot

Sinebrychoffin taidemuseo
Bulevardi 40
00120 Helsinki

Vaihde 0294 500 200

Lipunmyynti ja infopiste

siffinfo@siff.fi
0294 500 460

Liput, aukiolo ja saapuminen

Opastukset

Kansallisgallerian palvelumyynti
puh. 0294 500 500 (ma–pe klo 10–14)
myynti@kansallisgalleria.fi

Opastetut kierrokset

Henkilökunta

Museonjohtaja Kirsi Eskelinen
0294 500 490
kirsi.eskelinen@siff.fi

Assistentti Anna Ahtola
0294 500 472
anna.ahtola@siff.fi

Markkinointi- ja yritysyhteistyöasiantuntija Eija Pekkanen (Tiedotus ja markkinointi)
0294 500 462
eija.pekkanen@siff.fi

Yleisötyön tuottaja Heidi Kallioinen
0294 500 446
heidi.kallioinen@siff.fi

Intendentti Ira Westergård
0294 500 473
ira.westergard@siff.fi

Amanuenssi Salla Heino
0294 500 461
salla.heino@siff.fi

Amanuenssi Claudia de Brün
0294 500 468
claudia.debrun@siff.fi

Registraattori Anne-Mari Forss
0294 500 485
anne-mari.forss@kansallisgalleria.fi

Palveluesimies Mirva Mäkinen
0294 500 488
mirva.makinen@kansallisgalleria.fi

Vastaava konservaattori Ari Tanhuanpää
0294 500 471
ari.tanhuanpaa@kansallisgalleria.fi

Konservaattori Suvi Kervinen
050 385 8979
suvi.kervinen@kansallisgalleria.fi

Näyttelymestari Raimo Lehtomaa
0294 500 479
raimo.lehtomaa@kansallisgalleria.fi

Näyttelymestari Mauri Kuitula
0294 500 480
mauri.kuitula@kansallisgalleria.fi

Museokauppa

0294 500 460
siffshop@siff.fi

museoshop.fi

Sinebrychoffin taidemuseon ystävät

Sihteeri Siri Helenelund
045 106 8484, päivystysaika maanantaisin klo 16–18
siffystavat@fng.fi

Sinebrychoffin taidemuseon ystävät ry
Bulevardi 40
00120 Helsinki

Lue Sinebrychoffin taidemuseon ystävistä

Kansallisgallerian yhteiset palvelut

Sinebrychoffin taidemuseo on osa Kansallisgalleriaa.

Töihin meille

Teoslainat

Kirjaamo ja päätearkisto

Laskutus