Kontaktinformation

Konstmuseet Sinebrychoff
Bulevarden 40
00120 Helsingfors

Växel 0294 500 200

Biljettförsäljning och information

siffinfo@siff.fi
0294 500 460

Biljetter, öppettider och ankomst

Bokning av guidning och utrymmen

Finlands Nationalgalleris försäljning av tjänster
Tel. 0294 500 500 (må–fre kl. 10–14) eller
forsaljning@fng.fi

Guidade rundturer

Personal

Personalen kan nås via e-post på: förnamn.efternamn@siff.fi

Museichef Kirsi Eskelinen
0294 500 490
kirsi.eskelinen@siff.fi

Assistent Anna Ahtola
0294 500 472
anna.ahtola@siff.fi

Marknadsföringsplanerare Eija Pekkanen (Kommunikation och marknadsföring)
0294 500 462
eija.pekkanen@siff.fi

Producent för publikarbete Heidi Kallioinen
0294 500 446
heidi.kallioinen@siff.fi

Intendent Ira Westergård
0294 500 473
ira.westergard@siff.fi

Amanuens Salla Heino
0294 500 461
salla.heino@siff.fi

Amanuens Claudia de Brün
0294 500 468
claudia.debrun@siff.fi

Registrator Anne-Mari Forss
0294 500 485
anne-mari.forss@kansallisgalleria.fi

Chef för kundservicen Mirva Mäkinen
0294 500 488
mirva.makinen@kansallisgalleria.fi

Ansvarig konservator Ari Tanhuanpää
0294 500 471
ari.tanhuanpaa@kansallisgalleria.fi

Konservator Suvi Kervinen
050 385 8979
suvi.kervinen@kansallisgalleria.fi

Utställningstekniker Raimo Lehtomaa
0294 500 479
raimo.lehtomaa@kansallisgalleria.fi

Utställningstekniker Mauri Kuitula
0294 500 480
mauri.kuitula@kansallisgalleria.fi

Museibutiken

0294 500 460
siffshop@siff.fi

museoshop.fi

Konstmuseet Sinebrychoffs vänner

Sekreterare Siri Helenelund
+358 (0)45 106 8484, telefontid måndagar kl. 16–18
siffystavat@siff.fi

Konstmuseet Sinebrychoffs vänner rf
Bulevarden 40
00120 Helsingfors

Nationalgalleriets gemensamma tjänster

Konstmuseet Sinebrychoff är en del av Nationalgalleriet.

Lån av verk

Lediga arbetsplatser

Registratur

Fakturering